Заходи щодо персонального військового обліку, які необхідно вжити після прийняття на роботу

Як тільки директор підпише наказ про прийняття на роботу призовника, військовозобов’язаного або резервіста, ознайомте працівника під особистий підпис з правилами військового обліку (Додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.1222.20). №1487; далі – Порядок). Порядок встановлює, що довести правила військового обліку слід під особистий підпис під час прийняття працювати (абз 3 п. 4 Порядку). До видання наказу про прийняття працювати робити це недоречно. Пропонуємо ознайомлювати працівників із правилами військового обліку під час ознайомлення з наказом про прийняття.

Форму ознайомлення законодавчо не визначено, тому роботодавець обирає її самостійно. Це може бути спеціальний журнал, листи ознайомлення тощо.

Чи виконала роботодавець цей захід з’ясовують під час перевірки. Пункт 4 Запитань, що підлягають перевірці щодо організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, забезпечення функціонування системи військового обліку , визначає, що під час перевірки стану військового обліку на підприємстві перевіряють, зокрема, чи доводить роботодавець до призовників, військовообов’язків’ резервістів Правила під особистий підпис при прийнятті на роботу (Додаток 31 до Порядку).

Потім внесіть інформацію про прийняття призовника, військовозобов’язаного або резервіста до відповідного списку персонального військового обліку та інформацію оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Щоб зробити це повинні п’ять днів (п. 41 Порядку).

У семиденний термін з дня видання наказу про прийняття на роботу проінформуйте відповідний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки органом СБУ або підрозділом Служби зовнішньої розвідки, в якому перебуває на військовому обліку працівник. Порядок не визначає, що термін обчислюється у робочі дні. Обчислюйте термін у календарних днях. Повідомлення про зміну облікових даних складіть за формою, нормованою у Додатку 4 до Порядку .

 

 

Догори